Wzorniki

Wzorniki szkła

Glass Decorator specjalizuje się w produkcji i obróbce szkła laminowanego , hartowanego oraz w konstrukcjach szklanych, produkowanych pod kątem indywidualnych wymiarów, a także własnych projektów graficznych.

Nasza oferta obejmuje wszystkie elementy szklane wykorzystywane w architekturze, od własnej produkcji luster miedzianych , brązowyc ,tytanowych ,mosiężnych etc, oraz powłok metalicznych półprzeziernych, po skomplikowane konstrukcje ze szkła hartowanego ,laminowanego na zaprojektowanych przez naszych technologów systemach. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą wzorów.

Co daje hartowanie i laminowanie oraz jak sie produkuje lustra ?

Metoda hartowania (ESG z jęz. niem. Einscheiben Sicherheitsglas).) szkła odbywa się w specjalnym piecu gdzie tafla jest nagrzewana do granicy 700 stopni celciusza a następnie chłodzona powietrzem pod dużym ciśnieniem. Szkło hartowane jest dużo bardziej odporne mechanicznie a po rozbiciu rozpada sie na drobne kawałki w przeciwieństwie do szkła niehartowanego które pęka na duże i niebezpieczne.

Kolejnym krokiem zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania szkła jest metoda laminowania (VSG z jęz. niem. VerbundSicherheitsGlas). Laminowanie to nic innego jak “sklejanie” tafli szklanych ze sobą za pomocą specjalnej foli polimerowej (EVA) w temperaturze do 130 stopni celciusza w specjalnej komorze próżniowej. Dzieki temu szkło które ulegnie rozbiciu pozostanie na swoim miejscu, jest to niezwykle ważne np przy balustradach szklanych które chronią użytkownika przed spadnięciem z wysokości.

Laminować możemy również pomiedzy taflami rozmiate materiały dekoracyjne jak , folie SMART zmieniające na żądanie swój stan z przeroczystego na nieprzezierny, grafiki , blachy dekoracyjne , trawy naturalne , pióra , siatki dekoracyjne.

Produkujemy lustra najnowszą opatentowaną przez nas technologia jonowego pokrywania powierchni (metoda (PVD, z ang. physical vapour deposition).) która pozwala uzyskać powłoki lustrzane lub półprzezierne o różnych kolorach : złoto, miedż, mosiądz , brąz , tytan , alumiunum, etc , Nie mamy ograniczeń co do grubości i rodzaju szkła .Wykonane lustra tą nowatorską metodą mogą służyć w mieszkaniach lub miejscach użyteczności publicznej przez długi czas. Mozemy połaczyć nasze techniki i wyprodukować lustra hartowane i laminowane spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Szkło lakierowane i powszechne metody jego wykorzystania

Szklane tafle dekoracyjne mają szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Mogą służyć m.in. jako elementy zabudowy kuchennej, a także mebli umieszczonych w kuchni. Szkło lakierowane sprawdza się również w roli okładziny ścienne np w łazienkach . Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych z całej palety RAL oraz NCS, zostanie dopasowane do nowoczesnych i klasycznych stylów wnętrzarskich. Szkło lakierowane występuje również w opcji hartowanej i laminowanej.